Casa Beija-Flor Bed and Breakfast
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Spa og afslapning Jacuzzi |
| Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Børnevenlig Legeområde til børn Spillerum | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Det elegante Casa Beija-Flor Bed and Breakfast er 6 minutters gang fra Praca Eugenio Honold i Búzios.
Beliggende i Alto de Buzios område, ligger bed & breakfast 1 fra Geriba Lagune. 25 minutters gåtur vil føre dig til Búzioss centrum. Det har direkte adgang til Reserva Serra das Emerências. Det nærmeste busstoppested er Trevo da Barbuda, 600, kun 350 meter væk. Casa Beija-Flor Bed and Breakfast har en førsteklasses beliggenhed inden for 20 minutters kørsel til Buzios lufthavn.
Indkvarteringen ligger ca. 650 meter fra dessert restaurant Crepestop.
- Lokale seværdigheder
- Lagoinha Beach2,1 km
- Stones Road2 km
- Armação Beach2,9 km
- Turtle Beach1,7 km
- Azeda Beach3,6 km
- Brava Beach3,3 km
- Gerobá Lagoon1,2 km
- Lufthavne
- Buzios lufthavn9 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Have
- Grillfaciliteter
- Fritids-/ TV værelset
- Jacuzzi
Services
- Vaskeri
På værelset
- Klimaanlæg
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Buksepresse
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Brætspil
- Legeområde til børn
- Spillerum
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Casa Beija-Flor Bed and Breakfast?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra et Casa Beija-Flor Bed and Breakfast. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til det Casa Beija-Flor Bed and Breakfast?
Buzios lufthavn og det Casa Beija-Flor Bed and Breakfast er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i Casa Beija-Flor Bed and Breakfast?
Casa Beija-Flor Bed and Breakfast giver en gratis privat parkeringsplads gratis privat parkeringsplads til at parkere din bil ved. - ❓
Er morgenmad inkluderet i prisen for reservationen i det Casa Beija-Flor Bed and Breakfast?
Ja, morgenmad med kontinental er inkluderet i nogle priser. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med det Casa Beija-Flor Bed and Breakfast. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i hotellet?
Kunder bør tjekke ud fra hotellet ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Búzios hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Búzios hotellet er 65$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.